Już za kilka dni nastanie kalendarzowa jesień, a wraz z nią zacznie się sezon grzewczy. Niestety, ale rok rocznie w tym okresie mają miejsce zatrucia tlenkiem węgla, wybuchy gazu lub pożary, a wszystko to związane jest z niesprawnymi instalacjami grzewczymi. Jak zabezpieczyć się przed tym niebezpieczeństwem? Czy jesteśmy zupełnie bezbronni?
W przeciwieństwie gazu stosowanego w kuchenkach czad jest bezwonny i bezbarwny. Dlatego nie bez kozery nazywany jest cichym zabójcą, w walce, z którym jesteśmy niemal bezbronni. Oczywiście należy stosować się do takich zaleceń jak: regularne sprawdzanie instalacji cieplnych i wentylacyjnych, a montaże i serwis urządzeń grzewczych zlecać specjalistom. Jednak wciąż nie mamy pewności, czy niedawno testowane urządzenia i przewody wentylacyjne nadal są sprawne. Gdy prześledzimy doniesienia medialne na ten temat, to niejednokrotnie można natrafić na informacje wskazujące winę lub zaniedbania ze strony osób trzecich. Konkretnie mowa o sąsiadach osób poszkodowanych, u których miał miejsce wyciek, a rozprzestrzeniający się ciągami kominowymi tlenek węgla zatruwał mieszkańców innych pięter. Niedługo rozpoczną się doroczne inspekcje kominiarskie, jednak należy pamiętać, że pomimo pomyślnego przejścia przeglądu nasza instalacja grzewcza czy kominowa może ulec awarii w późniejszym czasie. Tlenek węgla nazywany również czadem, to gaz bezwonny i bezbarwny, dlatego też jest wyjątkowo niebezpieczny. Jednym z możliwych zabezpieczeń przed zatruciem czadem jest montaż czujników. Jest to rozwiązanie, które regularnie polecają w komunikatach medialnych strażacy, czy inne służby ratunkowe. Dzięki niemu nie jesteśmy bezbronni.
W ofercie firmy Zamel znajduje się 15 różnych czujników wykrywających niebezpieczeństwo spowodowane przez: tlenek węgla, gaz czy dym.
NOWOŚCI!
Właśnie ofertę pszczyńskiej firmy zasiliły 3 nowe detektory, a mowa o: CTD-01, CTW-08A, CTW-10.
Cała trójka detektorów posiada poniższe wspólne właściwości:
- sygnalizacja zagrożenia dźwiękowa i wizualna,
- wszystkie posiadają sensory o żywotności 10 lat.
Czujnik tlenku węgla i dymu CTD-01:
- czujnik 2 w 1 – wykrywanie zarówno tlenku węgla, jak i dymu
- zgodny z Europejską normą dla czujników dymu: EN14604:2005/AC:2008,
- zgodny z Europejską normą dla czujników tlenku węgla: EN50291-1:2018+AC:2021,
- przycisk do testowania sprawności urządzenia oraz wyciszania alarmu
- zasilanie za pomocą wbudowanej litowej baterii wystarczającej na cały okres życia czujnika (10 lat)
- wyświetlacz LCD.
Link do produktu: CZUJNIK CTD-01
Czujnik tlenku węgla CTW-08A:
- wyświetlacz LCD pokazujący aktualny poziom stężenia czadu, komunikaty informacyjne, temperaturę i wilgotność powietrza,
- dodatkowa funkcja pomiaru temperatury i wilgotności powietrza
- sygnalizacja uszkodzenia czujnika oraz końca żywotności (układ autodiagnostyczny),
- poziomy wykrywania tlenku węgla (zgodne z normą: EN50291-1:2018+AC:2021: 30 ppm (w czasie powyżej 120 minut); 100 ppm (w czasie 10-40 minut); 300 ppm (w czasie do 3 minut).
Link do produktu: CTW-08A
Czujnik tlenku węgla Wi-Fi TUYA CTW-10:
- wbudowane Wi-Fi umożliwiające łączność zdalną ze smartphonem za pomocą aplikacji TUYA lub Navi Home (zdalne powiadamianie o alarmie)
- żywotność sensorów 10 lat
- żywotność baterii 5 lat,
- przycisk do testowania sprawności urządzenia oraz wyciszania alarmu,
- zasilanie bateryjne,
- kompaktowe rozmiary, nowoczesny wygląd.
- zgodny z Europejską normą dla czujników tlenku węgla: EN50291-1:2018+AC:2021.
Link do produktu: CTW-10
Zadbajmy o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich.
Więcej informacji na www.zamel.pl
Zapraszamy do kontaktu z pracownikami działów handlowych LIBRY:
www.libra.com.pl/oddzialy/